Budownictwo

Tematyczny serwis internetowy!

Posted by admin on December - 15 - 2018 | Comments Off
Wesela Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bankiet ślubny to najważniejsze wydarzenie, które powinno pozostawić po sobie tylko miłe wspomnienia. Warto je zaplanować w ciekawym lokalu, w którym można wyśmienicie się bawić. Sala powinna być optymalna jeśli chodzi o wielkość, żeby było wolne miejsce na ustawienie ław i krzeseł oraz na tańce. Oczywiste jest, że wysoka jakość lokalu jest ważna. Przybranie sali powinno być starannie zaplanowane, oświetlenie nie rażące, ale nie zbyt mroczne. Wielu gości doceni pasujące do klimatu motywy kwiatowe. W sąsiedztwie lokalu weselnego musi być parking, gdzie będzie można pozostawić pojazd. Sala mogłaby mieć boczne pomieszczenie, gdzie można zmienić okrycie, pozostawić rzeczy, zrelaksować się przez moment. Nie wolno wynajmować za małej sali, dlatego że zabawa może być nie do końca udana, a wesele to zasadniczo taniec i muzyk. Jeżeli muzyka jest grana na żywo to bez względu na wszystko trzeba zapewnić przestrzeń dla zespołu muzycznego. Przy takim miejscu powinno się postawić wodę, ponieważ muzykom zdarza się, że robi się sucho w gardle i potrzebują uzupełnić płyny.

Sala odpowiednio wentylowana

Sala nie powinna być niewentylowana. Najlepiej, gdy jest w niej klimatyzacja. Jeżeli klimatyzacji nie ma to powinno się zapewnić możliwość otwierania sali i wpuszczania powietrza. Sala dobrze wentylowana to miejsce doskonałe, umożliwiające zabawę. Kiedy jest niewystarczająca ilość tlenu to ludzie niemiłosiernie się pocą, przeraźliwie się męczą i nie mają ochoty się bawić. Podłoga nie powinna być zbyt śliska, po to aby tańczący nie połamali nóg. W sali należy również zapewnić ładne dekoracje – tak jak nadmienialiśmy na początku – ale nie nazbyt męczące – między innymi kompozycje z lilii lepiej sobie darować. Zapach tych kwiatów jest za mocny jak również drażniący. Nie sprawdzi się nigdy, będzie raczej powodował, że goście szybko poczują się rozdrażnieni.

Lokalizacja sali

Lokalizacja sali weselnej jest zasadnicza – w przypadku gdy wokół hotelu z salą weselną znajduje się park albo przestronny ogród to zaproszeni mogą wyjść, przespacerować się, swobodnie porozmawiać z towarzyszami zabawy. Gdy hotel usytuowany jest przy hałaśliwej ulicy to ludzie nie będą cieszyć się z takiej lokalizacji. W sali nie wolno palić. W lokalu muszą mieścić się łazienki i to więcej niż dwie. Przyjęcia weselne bywają liczne – na 50, 100 a nawet 200 osób. Takie przyjęcie weselne musi posiadać odpowiednią infrastrukturę i zaplecze, w którym powstają potrawy lub są podgrzewane zamówione dania. To zaplecze musi być dobrze wentylowane, po to by klimaty z kuchni nie wchodziły na salę weselną. Potrzebna jest też szatnia, w której można zostawić rzeczy gości weselnych. Przydatne będą także opakowania jednorazowe, żeby można ofiarować gościom do domu jedzenie, jeżeli pozostaje po weselu.
Zatem odpowiednie zaplanowanie jest bardzo ważne. Wielkość sali, jej urządzenie oraz umiejscowienie to zasadnicze elementy dla sukcesu planu pod nazwą wesele.
źródło: Wesela Kraków

Comments are closed.